Portakal Kokulu Finike

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Portakal kokulu Finike nerede,Finike’de neler yapılır ve nasıl gidilir sizlere bilgiler vereceğiz.

Finike Antalya Merkeze 100 Km uzaklıkta yer alan Antalya’nın batı ilçelerinden birisidir. Finike’ye Kemer ve Kumluca istikametinde gitmeniz gerekmektedir. Kumluca’ya 20 km uzaklikta sahil şeridinden devam ederek gidebilirsiniz.

Finike yat limanı ve kumsal ince kumlu derin olmayan plaj yapısı vardır.30 metre gidin su fazla yükseklik göstermez çocuklu aileler için birebirdir.Finike’de kadınlar için özel plaj bulunmaktadır.

 

Az ilerisinde Gök liman isimli deniz suyu harika bir koyda denize girebilir içinde bulunan işletmeden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

 

Cumartesi günleri halk pazarı  kurulmaktadır,yöresel ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Finike Portakalı ile dünya’da ismini duyurmuştur.Lezzeti ve çeşitliliği ile bilinmektedir.Portakal denilince akla ilk gelmektedir.Finike portakalı yemeden portakal yedim demeyiniz.

Finike’ye genelikle yaşlı ve emekliler tercih etmektedir.Sahilde balık tutmak doğal huzurlu ortamı ve güvenli şehir olduğu için en çok tercih edilen yerler arasındadır. Balıkçılık ile geçinen ailelerde yer almaktadır.Balıkçılık hobi olarakta yapılmaktadır .Ailecek balık tutan insanlarıda görmek mümkündür.

Sizlere Finikeden bir kaç fotoğraf ile yazımıza son veriyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir