Uçhisar’a Nasıl Gidilir ?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Uçhisar’a Nasıl Gidilir ?

Uçhisar Nevşehir merkeze bağlı belediyelik beldedir. Uçhisar doğal güzelikleri ve yöresel lezzetleriyle öne çıkan bir yerdir . Yazları bağlarından topladıkları üzümler ile pekmez,üzüm kurusu,köftür,sirke ayni zamanda düyaca ünlü şaraplar ile de meşhurdur.

Uçhisar Kapadokya bölgesinin en önemli turistlik yerlerinin başında gelir,beldede bulunan dünyaca yer altı oteleri bulunmaktadır.Yürüyüş yapacaklar için çok alternaifler vardır,eski doğal evler ve sokaklar birde doğa ve kuş sesleri içinde vadi yürüyüşlerine doyamayacaksınız. Güvercinlik vadisi bunlardan ilk akla gelenidir.Bölge en güzel ayları Nisan ve Temmuz aylarının olduğu aylardır.Nisanda ortalık yeşilenmesi ile çiçek ve doğanın görüntüsü bir başka güzel oluyor.

Şimdi gelelim konumuza Nasıl gideceğiz Uçhisar beldesine , Uçhisar Göreme Nevşehir yolu ortasında yer almaktadır.Göreme’ye 7 Km Nevşehir Merkeze 10 Km mesafede yer almaktadır.Nevşehir’den otobüsler Migros Karşısı Bölükbaş market yan tarafında bulunan duraktan,ayrıca Meteris meydanından her yarım saate bir otobüs kalmaktadır iyi gezmeler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir